RSS
wtorek, 05 listopada 2013

Od książki trudno było mi się oderwać i bardzo mnie jej lektura zrelaksowała. Podczas czytania, owszem zauważałam jakieś rzeczy, które mi się nie podobały, ale i tak dobrze czytało mi się dalej. Największy plus książki: Wciąga i trudno się oderwać. Największy minus książki: Nadmiar zdrobnień.

PLUSY – 1. Ładna okładka. 2. Krótkie rozdziały. 3. Historia ma wyraźny początek i jednoznaczne zakończenie. 4. Grubość książki, czyli ilość stron w sam raz. 5. Ciekawy wątek - miłość na tle Paryża. 6. Wróbelek na balkonie. 7. Bardzo lekki styl i trudno się oderwać podczas czytania, bardzo relaksująca lektura.

MINUSY – 1. Brak mapki na końcu, chociaż by takiej bardzo poglądowej. 2.Wszyscy bardzo szybko obcym opowiadają o swoich traumach. 3. Na początku książki po przyjeździe do Paryża przez znaczną część książki nie wiadomo, w jakim języku wszyscy mówią. 4. Nadmiar tragedii typu (…) 5. Nadmiar miłości tej wyidealizowanej (…). 6. Nadmiar dat i zbyt przewodnikowe opisy ciekawych miejsc, zabytków. 7. Chwilami zbyt przesłodzone fragmenty miłości do córki okazywanej w codziennych sytuacjach i na każdym kroku. 8. Pola, czyli Apolonia (…)

Pomimo więcej na minus, to książka wciągnęła mnie bez reszty. Być może ktoś inny moje minusy uznałby za plusy.

15:35, nastoletniajaninka
Link Komentarze (4) »

 

Słowa :" światowy bestseller" przyciągnęły moją uwagę do tego tytułu.

 Książka jest podzielona na trzy części i jest to dość wygodne w czytaniu. Pomimo, że lektura wciąga to jednak są w niej zbyt nudne momenty które omijałam. Początek kariery zawodowej głównego bohatera pasjonata fotografii jako sprzedawcy w sklepie z artykułami fotograficznymi oraz Jego spotkanie z ojcem jest jednym z momentów zwrotnych w Jego życiu. Takich momentów zwrotnych w życiu głównego bohatera jest dość sporo w tej powieści i mam wrażenie, że są jakby pisane od szablonu aby powieść miała jak najwięcej stron. Ben Bradford po spotkaniu z ojcem zmienia swoje życie i to co jest pasją schodzi na drugi plan. Niby poukładany stateczny prawnik a jednak chwilami zachowujący się gorzej niż nieodpowiedzialny nastolatek. 

Warto przeczytać aby zastanowić się jak czasami chwila, ułamki sekund i działanie pod wpływem impulsu jest wstanie zniszczyć nasze życie i nie tylko nasze.

Czytając książkę miałam wrażenie jakby była tłumaczona przez dwie różne osoby bo są dość dobrze wyczuwane dwa style pisania.

 

MOJA OCENA:

Kategoria: "Wciągająca książka, bardzo nie równa, ale trudno się oderwać- warto przeczytać i wrócić po pewnym czasie do przeczytania wybranych fragmentów"

Czy książka nadaje się do pociągu: TAK

15:30, nastoletniajaninka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 października 2013

Akcja powieści toczy się w XIX w. w Pradze. Tajemnice, intrygi, legendy i dreszczyk z jakim pochłania się kolejne strony tej powieści jest nie powtarzalny. Książka bardzo uniwersalna dla młodzieży i dla dorosłych. Polecam zasiadać do tej lektury wieczorem to dodatkowo dodaje uroku tej mrocznej historii.

 

Świat Marionetek, które są tylko lalkami ożywianymi przez ludzi na chwilę. Świat manipulacji i determinacji w dążeniu do władzy i panowania nad światem. Książka wciąga i trzyma w napięciu aż do samego końca.

Piękna i perfekcyjna szata graficzna oraz lekki styl jakim jest napisana nie wskazuje wcale na to, że to debiut pisarski.

 

MOJA OCENA:

Kategoria: "Wciągająca książka, od której nie można się oderwać - do czytania w każdych warunkach."

Czy książka nadaje się do pociągu: TAK


18:45, nastoletniajaninka
Link Komentarze (4) »
czwartek, 17 października 2013

 

"Leśniczówka to kolejna książka, która pochłonęła mnie bez reszty. Największym minusem książki jest to, że skończyła się zbyt szybko. Czytając czułam zapach lasu, który otaczał główną bohaterkę i widziałam oczyma wyobraźni jezioro i knajpkę z pysznym jedzeniem. Jak zawsze w książkach Ewy Formelli jasny i bez niedomówień koniec gdzie wszystko się wyjaśnia. Przeraziła mnie pozostawiona świeca w pokoju dzieci na samym początku.
Urzekł wątek romansu z miejscowym lekarzem. A aby dowiedzieć się, co działo się na strychu polecam, aby samemu przeczytać, bo książka czyta się sama i nie wiadomo, kiedy zrelaksowani czytamy już ostatnie literki debiutanckiej powieści tej autorki. POLECAM"

 

MOJA OCENA:

Kategoria: "Wciągająca książka, od której nie można się oderwać - do czytania w każdych warunkach."

Czy książka nadaje się do pociągu: TAK


16:56, nastoletniajaninka
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 14 października 2013

" Wuj Edgarda mieszka w starym domu za lasem. Chłopiec jest pewien, że gdy biegnie do niego ścieżką przez zarośla, wiejskie dzieciaki obserwują go ukryte wśród drzew, ale nie zamierza okazywać strachu.."

Z krótkiego streszczenia na okładce książki, książka zapowiadała się ciekawie.
W trakcie lektury z każdą strona robiło się jak dla mnie już coraz mniej ciekawie.

Z pewnością nie jest to książka dla dzieci ani dla młodszej młodzieży. Do opowiadań grozy według mnie tym opowiadaniom sporo brakuje.

Edgar wysłuchuje opowieści Wuja Mortimera, który pokazuje mu też rożne dziwne tajemne przedmioty związane z kolejnymi opowieściami.

Warto jednak przebrnąć przez tą nudę ponieważ dwa ostatnie opowiadania są świetne. A bez przeczytania poprzednich sens będzie całkiem inny. W ostatnim na samym końcu jest zaskakująca puenta i wydaje mi się, ze z racji tej puenty nie jest to książka dla nastolatków.

 

MOJA OCENA:

Kategoria: "Nudna, ale ... warta przeczytania z racji jej zakończenia"


Czy książka nadaje się do pociągu: TAK


 

tytuł oryginału: Uncle Montague's Tales Of Terror

wydawnictwo: Egmont

data wydania: 20 października 2010

ISBN: 978-83-237-7877-6

liczba stron: 216


12:30, nastoletniajaninka
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2