Blog > Komentarze do wpisu

Ewa Formella LAWENDA

Książkę Ewy Formelli „ Lawenda” wygrałam w konkursie organizowanym przez autorkę na blogu: http://ksiazkiidy.blox.pl
i osobiście odebrałam z Jej rąk.

Do lektury zasiadłam w pociągu na trasie Kraków – Szczecin książka wciągnęła mnie bez reszty i podróż zleciała mi bardzo szybko i przyjemnie.

Portowe mewki, trudny start w dorosłe życie, „ U Maksyma” (słynna knajpa w Gdyni w latach 70- tych), - to słowa klucze do tej powieści, której akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych, bo wspomnienia Magnolii z lat 70-tych przeplatają się ze współczesnością.

Ada (Magnolia), która nie miała łatwego życia na starcie w dorosłość jest teraz właścicielką ekskluzywnego ogrodu a w swoim fachu osiągnęła już wszystko- uznanie, pieniądze i własny bardzo dobrze prosperujący biznes. Zaczyna w jesieni życia specyficzny bilans zysków i strat, podczas udzielania wywiadu – rzeki o swoim Imperium pewnemu młodemu dziennikarzowi.
Znane i owiane legendami Imperium w Trójmieście, to ekskluzywna agencja towarzyska
z pełną infrastrukturą - pod pilnie strzeżonym adresem. Ogród pełen kwiatów gdzie prostytutka nie jest przedmiotem na sprzedaż a kwiatem pod opieką szefowej ogrodu i to cennym kwiatem. Natomiast spotkanie z każdym z kwiatów w wiadomym celu odbywa się tylko na zasadach Magnolii i płaci się za nie zawrotne kwoty. Tytułową bohaterką jest Lawenda, która jest jednym z najpopularniejszych kwiatów w tym specyficznym ogrodzie. Prywatnie po godzinach samotna matka bliźniąt, które mają jak wszystkie dzieci dużo energii i pomysłów i potrafią umęczyć, zaskoczyć. Kobieta marząca o miłości i zwyczajnym życiu i zdobyciu się na odwagę, aby pewne dnia odejść z ogrodu do normalnego życia. Przed laty
w bardzo kiepskim momencie swojego życia uśmiechnęło się szczęście do Gośki i bardzo elegancka Pani (Magnolia) zaproponowała Jej pracę. Nie miała zbyt wielkiego wyboru, bo z czegoś z dwójką dzieci trzeba było żyć i tak została luksusową prostytutką. Mającą wszystko, co można kupić za zarobione pieniądze marzącą o tym, czego kupić się niestety nie da.

Jak każda książka tej autorki ma swoje charakterystyczne elementy i jasno określony początek i koniec gdzie wszystko zostaje wyjaśnione bez żadnych nie domówień.

Chciałoby się na koniec zapytać przy książce o tej tematyce:
- A momenty były?
- Tak były i to, jakie! I co ważne opisane bardzo subtelnie, delikatnie.

Po przeczytaniu ostatniej strony poczułam niedosyt, szkoda, że ta kilku wątkowa powieść nie ma albo drugiego tomu albo, chociaż 100 stron więcej, bo przy tej ilości wątków czuje niedosyt po 253 stronach. Polecam nie opuściłam ani literki!

 

 

MOJA OCENA:

Kategoria: "Wciągająca książka, od której nie można się oderwać - do czytania w każdych warunkach."

Czy książka nadaje się do pociągu: TAK

 

Autor Ewa Formella

Wydawnictwo: Ewa Formella - Self-publishing - Książka wydana nakładem własnym autora

ISBN 978-83-934739-7-7

ilość stron: 243

 

 Gdzie szukać autorki?:

1. na FB: Książki Idy czyli:
https://www.facebook.com/pages/Ksi%C4%85%C5%BCki-Idy/437022126377054

2. na bloxie :
http://ksiazkiidy.blox.pl/html

 

sobota, 10 sierpnia 2013, nastoletniajaninka
Tagi: lawenda

Polecane wpisy

Komentarze
ewfor
2013/10/10 18:45:09
Momenty były? Były, tylko nie takie jak u Greya :)